fbpx
This error message is only visible to WordPress admins

Error: Access Token for martasielska.pl is not valid or has expired. Feed will not update.

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Europa Podróże

Jurmała – czy warto zobaczyć łotewski Sopot?

jurmala

W drodze z Estonii do Polski zatrzymałam się w połowie drogi. Przystankiem była Jurmała na Łotwie, zwana przez niektórych łotewskim Sopotem. Mimo że to bardzo popularny kurort wśród rosyjskich turystów, u nas jest praktycznie nieznany, dlatego postanowiłam nagrać film i opowiedzieć o tym, co warto zobaczyć w Jurmale.

Jurmała – hotele i transport

Na początek porada dla tych, którzy nie mogą pogodzić się z wysokimi cenami hoteli w Jurmale. Można znaleźć hotel kilka kilometrów od miasta – wtedy jest już zdecydowanie taniej. Dla tych, którzy jadą na Łotwę samochodem, to będzie najlepsza opcja. Warto pamiętać, że każdy wjazd do miasta kosztuje w sezonie 2 euro. 

Jurmała leży tylko kilka kilometrów od Rygi, więc alternatywnie można zatrzymać się w stolicy. Widziałam, że dużo osób dojeżdża kolejką do stacji Majori, która znajduje się już niemal nad samym morzem.

Jak wypada łotewski Sopot na tle… Sopotu?

Jurmała nazywana jest łotewskim Sopotem z uwagi na nadmorskie położenie i małomiasteczkowy klimat. Rzeczywiście można tu spotkać podobną drewnianą architekturę czy szerokie deptaki, ale na tym podobieństwa się kończą. Sopot to zdecydowanie imprezowe miejsce. „Łotewski Sopot” znany jest raczej wśród rodzin i osób starszych. 

Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie jechać na Łotwie z dziećmi lub szukasz spokoju, to Jurmała będzie odpowiednim wyborem. Jeśli myślisz o tym, gdzie jechać na Łotwę na weekend ze znajomymi, to polecam raczej Rygę. Więcej na ten temat w moim filmie!

    Zostaw komentarz