fbpx

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Obserwuj mnie

Europa

Lwów – ceny atrakcji, restauracji i transportu, czyli podsumowanie kosztów wyjazdu na 3 dni.

dachy lwowa kumpel tour

Nie ukrywam, że jednym z kryteriów wyboru tego miasta na majówkę, były ceny na miejscu. Lwów chciałam odwiedzić od dawna, a przy okazji mogłam nie przejmować się każdą wydaną złotówką. Oprócz knajp z niesamowitym klimatem, miasto ma naprawdę wiele atrakcji do zaoferowania. Udało mi się zobaczyć większość z nich, ale deszczowa pogoda przez 3 dni zupełnie temu nie sprzyjała. Przy pisaniu tego podsumowania, zobaczyłam, że jednak wydałam całkiem sporo, więc uprzedzam, że nie jest to poradnik o budżetowym Lwowie. Nie żałuję, ponieważ niczego sobie nie odmawiałam, jadłam tylko w wege knajpkach i spędziłam świetny czas, korzystając sama z uroków miasta.

Zobaczcie, ile wydałam przez 3 dni na jedzenie, atrakcje, alkohol, transport i prezenty, aby zaplanować podobny wyjazd lub nie szaleć tak jak ja.

  • Bilet lotniczy w dwie strony z Krakowa – Ryanair – 240 zł
  • Nocleg Airbnb – 300 zł

Niedziela

  • Uber z lotniska
    82 UAH / 3 osoby = 4 zł
  • Obiad – Restauracja Green
    Przystawka, danie główne plus herbata – 142 грн = 21 zł
  • Kawa latte z mlekiem migdałowym:
    70-80 грн = ok. 11.50 zł
  • Karta SIM z 20 GB internetu
    150 грн = 22 zł
  • Restauracja Baczewski
    Nalewki 440ml na 3 osoby – zostałam zaproszona i nie ponosiłam kosztów rachunku. Normalna cena takiego zestawu to 35.15 zł.

Poniedziałek

  • Śniadanie – Om Nom Nom vegan cafe:
    Naleśnik z mango i kawa – 145 грн = 21,50 zł
  • Atrakcja:
    Wycieczka dachy Lwowa – 275 грн = 40,25 zł
  • Obiad – Bistro Little green:
    Makaron tajski – 103 грн = 15 zł
  • Kolacja – Restauracja w hotelu Panorama
    Risotto – 165 грн = 24,15 zł
    Daiquiri drink x2 – 285 грн = 42 zł

Wtorek:

  • Uber po mieście – 5.50 zł
  • Śniadanie – Om Nom Nom vegan cafe:
    Vegan american plus kawa – 145 грн = 21,25 zł
    (dostałam jeszcze gratis ciacho za pomyłkę przy zamówieniu)
  • Uber po mieście – 6.50 zł
  • Dom Naukowców – 30 грн = 4,40 zł
  • Opera Lwowska – 40 грн = 5.85 zł
  • Obiad – Marusa:
    Pierogi 12szt – 58 грн = 8,50 zł
  • Kolacja
    Hot dog vegan i herbata 80 грн = 11,70 zł
  • Spotkanie z podróżnikami z couch surfing:
    Bar Amsterdam – drinki z rumem x2 – 150 грн = 22 zł
    Pijana Wiśnia – kieliszek likieru – 30 грн = 4.40 zł

Środa:

  • Śniadanie – Restauracja Green:
    Pankejki, bowl z owocami, sałatka z falafelem, dwie herbaty zestaw na dwie osoby – 290 грн + 30 грн tip = 160 грн na osobę = 23,50 zł
  • Kopalnia Kawy:
    Kawa z rumem – 70 грн = 10,25 zł
  • Prezenty:
    Mydełko – 90 грн = 13,20 zł
    Kawa bez kofeiny 200g, kawa cherry, kawa cinamon – 440 грн = 65 zł
    Magnes x3, dwie kartki, kolczyki, dwie malutkie czekoladki – 260 грн = 38 zł
  • Uber na lotnisko – 80 грн = 11 zł
lwow-wege-jedzenie
Od lewej: obiad w restauracji Green, hot dog, naleśniki, śniadanie amerykańskie.

Podział kosztów:

chart created with amCharts | amCharts

Suma: 1061 zł

Wnioski: ponad połowa kosztów wyjazdu to wydatki na bilet lotniczy i nocleg. Niestety terminy na majówkę nie należały do najtańszych. Normalnie możecie kupić bilet na 3 dni już od 79 zł w dwie strony linią Rynair i Wizzair z różnych miast Polski: Katowice, Gdańsk, Wrocław, Warszawa Modlin, Kraków.

Nocleg: w hostelach wieloosobowych można znaleźć już od 21 zł za noc: KLIK.
Pokój prywatny w hostelu, od 60 zł/noc: KLIK1, KLIK2.
Apartament na dwie osoby od 95zł: KLIK1, KLIK2, KLIK3.

Zaszalałam z prezentami, ze względu na dużo wolnego miejsca w plecaku. Zazwyczaj ograniczam się tylko do magnesów dla siebie i drobnostek dla bliskich.

dom-naukowcow-lviv
Kasyno Szlacheckie, Lwów – zdjęcie robione przez przypadkowego fotografa
z nakazem pozowania z rączką na poręczy.
Cena kawy na prezent: 78-100 грн / 100g = 11.50 zł-14.60zł

Przegapiłeś relację ze Lwowa na Instagramie?
Wejdź na mój profil i obejrzyj zapisany film na stories:

    Zostaw komentarz