fbpx
This error message is only visible to WordPress admins
This endpoint has been retired

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Europa Hotele i noclegi

Starhotels Excelsior Bolonia 4* – recenzja hotelu

starhotels-excelsior-bolonia-bed

Hotel położony jest naprzeciw bolońskiego dworca kolejowego, co sprawia, że jeśli przyjedziemy do Bolonii pociągiem, nie będziemy mieć żadnych problemów z jego znalezieniem. Dotarcie z dworca do miejsca noclegu to kwestia zaledwie kilku minut – ma to duże znaczenie, zwłaszcza jeśli planujemy zjawić się w Bolonii w nocy. Starhotels Excelsior oferuje 193 pokoje, m.in. Superior Suite, Deluxe Suite czy Family Room ze specjalnymi udogodnieniami dla rodzin z dziećmi.

starhotels-excelsior-bolonia-entrance
Wejście do hotelu, strefa wypoczynkowa

Wyposażenie
Pokój, w którym spałam, urządzony był w stonowanych barwach. Dominowało w nim klasyczne połączenie białych ścian i ciemnego drewna. Wnętrze było dobrze oświetlone, przyjemne i estetyczne. Na środku pokoju znajdowało się duże i bardzo wygodne łóżko – spało mi się tak dobrze (nie słychać było żadnych hałasów z ulicy!), że wstałam później, niż planowałam.

starhotels-excelsior-bolonia-room

Poza tym, w pokoju miałam telewizor i dużą szafę (w której znalazłam podstawowe wyposażenie do kąpieli: szlafrok i kapcie) z sejfem. Mogłam również skorzystać z czajnika elektrycznego i torebek herbaty (Earl Grey i rumianek) czy kawy rozpuszczalnej. W minibarku standardowo: soki, cola i alkohole, np. wódka, whisky, wino białe i musujące i gin, a także lokalne piwo Angelo Poretti. Na stoliku wyłożona drobne przekąski: chipsy, orzeszki, chlebek z oliwkami, ale ponieważ sklep spożywczy znajdował się bardzo blisko (na dworcu) nie kusiło mnie by z nich skorzystać.

starhotels-excelsior-bolonia-tea-coffe
starhotels-excelsior-bolonia-mini-bar
starhotels-excelsior-bolonia-mini-bar2

Zaskoczeniem były dla mnie dodatkowe drzwi, za którymi znajdowały się kolejne – tym razem zamknięte na klucz. Okazało się, że trafiłam do pokoju połączonego z drugim – jest to całkiem dobra opcja dla większych grup, ale ja czułam się z tym dość nieswojo.
Łazienka przestronna, z dużym lustrem, wyposażona w wannę z prysznicem i szklaną zasłoną. Zdziwiła mnie jedynie zapasowa rolka papieru toaletowego, nie wiedzieć czemu umieszczona wysoko na ścianie, na specjalnym haku.

starhotels-excelsior-bolonia-bathroom
starhotels-excelsior-bolonia-cosmetics

Strefa fitness
W hotelu jest również maleńka siłownia, której wyposażenie nie jest może imponujące, ale stwierdziłam, że dobrze, że w ogóle jest. Dwie ławeczki, stepper, dwa rowery i bieżnia, do tego ciężarki (tylko do 10 kg) i to w sumie tyle.

Śniadania
Największy problem (jak zwykle we Włoszech) stanowiło dla mnie śniadanie. Mogłam wybrać między warzywami (pomidory, sałata, marchew fasola), owocami i – ewentualnie – małą focaccią z niewielkim pomidorem. Pieczywo było niestety tylko białe, były również wędliny, sery, jajecznica i inne dania, ale wszystkie z mięsem. Królowały natomiast słodkości – ciasta, nutella, rogaliki… z moich obserwacji wynikało, że rdzenni Włosi właśnie po te produkty sięgali najczęściej.

Cena
Pokój nie należał do tanich, wybrałam go głównie dlatego, że koszt miał być podzielony między dwie osoby, co dawało 48€ dla każdej z nas. Normalnie nie pozwoliłabym sobie na taką ekstrawagancję, ale nie żałuję wyboru. Pokój okazał się warty swojej ceny, poza tym oferty innych hoteli w pobliżu były droższe.

Mimo pewnych uwag będę dobrze wspominać mój pobyt w bolońskim Starhotels Excelsior. Jednak, ponieważ nie dostrzegam w tym hotelu jakichś wyróżniających cech, następnym razem będę szukać noclegu w innym miejscu.

starhotels-excelsior-bolonia-view

Link do rezerwacji hotelu

Zapraszam do obejrzenia recenzji video – będziecie mogli sami ocenić standard hotelu.

    Zostaw komentarz